ציפויי שיניים

אנשים רבים נוטים להיות חסרי ביטחון לגבי מראה השיניים שלהם – הן לא לבנות מספיק, לא ישירות או לא סימטריות אחת כלפי השנייה. אחד הפתרונות הפופולריים לשיניים עקומות, עם כתמי עישון או רווחים בין השיניים הוא ציפויי החרסינה.

אין ספק שלמילה "חרסינה" יש בדרך כלל קונוטציה של משהו שביר. דווקא במקרה של אסתטיקה דנטלית, "חרסינה" היא רק כינויי לציפויים דקיקים העשויים מחומר קרמי חזק ועמיד מאד. את הציפויים מדביקים על השיניים כדי לטשטש ולהסתיר את הפגמים, בלי שנגרם נזק כלשהו לשן הטבעית.

ציפויי שיניים, הידועים גם בשם "למינייטס" או "ווינירים", הגיעו אלינו מהוליווד. שיטת יצירת "החיוך ההוליוודי" התפתחה כבר לפני 40 שנה, והפכה עם השנים להיות פופולרית בקרב שחקנים שראו בחיוך המושלם חשיבות גדולה.

עם הזמן, השיטה השתכללה והפכה להיות מותאמת אישית וזמינה גם לאנשים "מן השורה", בעלי תקציב מוגבל, המעוניינים לטפל בשיניים שצבען לא אחיד וגודלן שונה זו מזו. ניתן לבצע ציפוי חרסינה אפילו על שן בעייתית אחת, אך במקרים רבים נצטרך לבצע ציפויים על מספר שיניים על-מנת להגיע לתוצאה אסתטית יפה ואחידה ככל שאפשר.

ציפויי שיניים לפני ואחרי
לפני ציפויי שיניים
אחרי ציפויי שיניים

איך מתבצעים ציפויי שיניים?

במעבדה המשוכללת של המרכז הישראלי להשתלות שיניים ברומניה מייצרים ציפויי שיניים מותאמים אישית מחומרים בעלי אסתטיקה מרבית ובאיכות הכי גבוהה – מתוצרת ספרד, צרפת וארה"ב. לקיחת המידות לציפויים מתבצעת באמצעות סריקה דיגיטלית של חלל הפה על ידי סורק אינטראורלי מתקדם, שיוצר הדמיית תלת ממד מדויקת תוך דקות בודדות.

מיד לאחר מכן, ההדמיה עוברת למעבדה הדיגיטלית, שם מתוכנן החיוך החדש ונחרט בכרסומת מעבדתית משוכללת. כך, תהליך שלקח בעבר שבועות של עבודת מעבדה ומדידות רבות, יכול להתבצע כיום אפילו במהלך יום אחד בלבד.  

כתרי זירקוניה - מה עושים כשציפוי לא מספיק?

אם אחת מהשיניים סובלת מפגיעה או פגם מאסיבי, או שעברה טיפולים רבים בעבר, יתכן צורך להכתיר את כל השן באמצעות כתר זירקוניה. זירקוניה היא חומר קרמי איכותי ועמיד, המיוצר לפי הסטנדרטים המחמירים ביותר של האיחוד האירופי. בדומה לציפויים, גם כתרי הזירקוניה מיוצרים באופן אישי לכל מטופל, וצבעיהם מותאמים עד כמה שאפשר לצבע השיניים הטבעיות או הציפויים שבוצעו עליהן, כדי לאפשר לך ליהנות מחיוך אחיד ואסתטי.

מטופל לאחר כתרי זירקוניה