סטריליזציה ומניעת הדבקה

אנחנו נמצאים בעידן בו נושא הסטריליזציה ומניעת ההידבקות במחלות הוא השיקול החשוב ביותר בקבלת ההחלטות בכל הקשור לטיפולי שיניים, מאחר ומרפאות, מעבדות ובתי חולים נתפסים לסביבות מזהמות ומסכנות חיים והיום, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, נושא זה רגיש במיוחד.

זו בדיוק הסיבה שאנחנו מעניקים חשיבות מכרעת לעבודה עם ציוד מעוקר לפי הסטנדרטים המחמירים ביותר של האיחוד האירופי, כפי שדורש מוניטין המרפאה ללא רבב וכמובן הדאגה שלנו למטופלים.

במרכז הישראלי להשתלות שיניים אנחנו משתמשים בציוד סטריליזציה מתקדם של חברת Melag, אחת החברות המובילות בתחום המספקת פתרונות חדשניים גם לבתי חולים ומרכזים רפואיים גדולים.

הסטריליזציה של המכשור הרפואי מתבצעת בטמפרטורה של 134 מעלות צלסיוס, במשך 20-30 דקות, בהתאם לפרוטוקולים המחמירים ביותר. מכשיר האוטוקלב (האחראי על הסטריליזציה) משמיד את כל המיקרואורגניזמים.

לאחר מכן אנחנו דואגים לאחסן את הציוד באריזה אטומה בארונות לקראת שימושים הבאים. גישה כזו לנושא מאפשרת לנו גם ליישם סטנדרטים "ירוקים" ולצמצם שימוש בציוד מתכלה וחד פעמי. כל חברי הצוות שלנו עברו הכשרה מתאימה לעבודה בתנאי היגיינה וסטריליות מחמירים ופועלים באחריות מרבית כלפי המטופלים שלנו תוך כדי דאגה לבריאותם.

כדי שתוכלו לראות בעצמכם את תהליך הסטריליזציה מקרוב, צירפנו סרטון: